A csütörtöki sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az ötlet Kovács Jenőtől, Nagykároly polgármesterétől származik, Gigel Buth főtanfelügyelő és Dumitru Petre sportért felelős tanfelügyelő fel is karolta. Antal István, a Szatmár Megyei Lótartók és Lótenyésztők Egyesületének elnöke pedig teljes mértékben nyitottnak bizonyult az ötlet iránt.
„Ez egy régi sport, mégis kissé háttérbe van szorulva. Pedig általa közelebb vihetnénk a fiatalokat az állatokhoz, a természethez", mondta Kovács Jenő. Nagykároly polgármestere biztosította az hallgatóságot, azaz a Nagykároly körüli települések iskoláinak igazgatóit: az önkormányzat magára vállalja a gyerekek szállítását.
Az oktatás finanszírozásába viszont már a szülőknek is szerepet kellene vállalniuk. Ezzel fel is merült az első probléma. A második pedig az, hogy Nagykároly környékén három megfelelő körülményeket biztosító lovarda van , több mint félszáz lóval. Oktató viszont alig akad négy-öt, tudtuk meg Antaltól. Ez azt jelenti, hogy hetente kevesebb, mint ötven gyerekkel tudnának foglalkozni. Miközben csak a Nagykárolyi Elméleti Líceumban 87 gyerek jelezte érdeklődését.
Felmerültek olyan ötletek is, hogy nyári lovas tárbort lehetne szervezni, vagy áprilisban, az „Iskola másként" hete alatt szintén be lehetne vonni a lovas oktatást. Ami viszont biztos: Buth javaslatára megegyezés született, hogy az érintett felek, azaz (egyelőre csak) a Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal, az érdeklődő iskolák, Tanfelügyelőség és a lovardák április 1-ig írjanak alá egy egy együttműködési protokollt, amelyből kiderüljön, hogy milyen anyagi körülmények közepette hány gyerek vehessen részt ebben az oktatásban.